OPTA 2019

Mezinárodní optický veletrh OPTA pořádaný v České republice je za námi a trendy jsou potvrzeny – jednoznačně jemné a kovové. Ocenění TOP OPTA si odneslo 5 exponátů. Mezi nimi je i vrstva, kterou můžete mít všichni na vašich brýlových čočkách X-tra Clean. Za zmínku stojí i jedinečný kamerový systém OrCam MyEye 2 společnosti Sagitta, který nastavuje nové možnosti kontaktu se světem pro silně slabozraké a nevidomé. Velkým úspěchem je, že se tento systém podařilo z 90% zahrnout do úhrady zdravotní pojišťovny VZP.

V kategorii Brýlové obruby a sluneční brýle, Design v oční optice a optometrii zvítězil exponát JIMMY CHOO BEE/S, který na veletrh přivezla společnost SAFILO.

Prvenství v kategorii Brýlové a kontaktní čočky, jejich úpravy a zušlechtění získaly čočky Rodenstock X-tra Clean.

Kategorie Brýlové a kontaktní čočky, jejich úpravy a zušlechtění patřila samozatmavovacím kontaktním čočkám ACUVUE OASYS with TransitionsTMod společnosti Johnson & Johnson s.r.o.

Model Wiggles z kolekce Lumberjack od vystavovatele BEKWOOD EYEWEAR / Ondřej Bek nejvíce zaujal porotu v kategorii Design v oční optice a optometrii.

Bodovala také firma SAGITTA spol. s r.o. Ta vyhrála kategorii Technologie v oční optice s digitálním čtecím zařízením s umělou inteligencí OrCam MyEye 2.